ماژول SFP فیبرنوری سیسکو مدل GLC-LH-SM

Cisco SFP Module GLC-LH-SM

ویژگی‌های محصول
  • عنوان کالا:  ماژول فیبر نوری ماژول SFP Mini-GBIC
  • برند:  Cisco – سیسکو
  • نوع کانکتور:  LC
  • حداکثر فاصله مورد پشتیبانی:  9.97 کیلومتر (اصطلاحا 10 کیلومتر)
  • طول موج:  ۱۳۱۰nm
  • دمای کاری:  0 تا 75 درجه سلسیوس
+ بیشتر

315,000 تومان

ماژول SFP فیبرنوری سیسکو مدل GLC-LH-SM

ماژول GLC-LH-SM نوعی ماژول فیبر نوری میباشد که از تولیدات کمپانی سیسکو میباشد که برای پورت SFP روتر ها و سوییچ های سیسکو و میکروتیک قابل استفاده میباشد.

عبارت SFP مخفف کلمات Small Form Factor Pluggable است.

اسم دیگری که ماژول SFP را به آن می شناسند Mini-GBIC است.

SFP و GBIC تنها تفاوت مهمی که با هم دارند اندازه آنهاست وگرنه تقریبا سرعت و کیفیت یکسانی دارند.

این نوع ماژول طبق استاندارد IEEE 802.3z قابلیت کار در مسافت ۱۰ کیلومتر بر روی فیبرهای نوری سینگل مود و مسافت ۵۵۰ متر روی انواع فیبر نوری مالتی مود را دارد.

 

توضیحات

مشخصات فنی ماژول SFP فیبرنوری سیسکو مدل GLC-LH-SM

برند: Cisco

نرخ انتقال: ۱۰۰۰Mbps

نوع کانکتور: LC

حداکثر فاصله مورد پشتیبانی: ۹٫۹۷km

طول موج: ۱۳۱۰nm

استاندارد ها: IEEE 802.3z

دمای کارکرد: Max Operating Temperature : 70 °C, Min Operating Temperature : 0°C

 

مقایسه ماژول SFP فیبرنوری سیسکو مدل GLC-LH-SM و GLC-LH-SMD

تفاوت بارز در دو ماژول فیبر نوری GLC-LH-SM و GLC-LH-SMD قابلیت DOM بودن ماژول GLC-LH-SMD می‌باشد که این قابلیت، امکان نظارت بر عملکرد ماژول را برای کاربر نهایی فراهم می‌آورد، بنابراین پیشنهاد می شود Cisco SFP GLC-LH-SMD را انتخاب کنید.

 

تفاوت بین GLC-LH-SM و GLC-LH-SMD یک حرف “D” میباشد که نشان دهنده قابلیت DOM  که مخفف  Digital Optical Monitoring میباشد.  تنها تفاوت این دو ماژول در همین قابلیت است که در نوع GLC-LH-SM این قابلیت وجود ندارد. DOM یک رابط مانیتورینگ تشخیصی برای ماژول های گیرنده نوری فراهم می کند.

DOM نظارت بر قدرت خروجی اپتیکال، قدرت ورودی اپتیکال، درجه حرارت، laser bias current و ولتاژ گیرنده پشتیبانی می کند. هنگامی که DOM فعال می شود، سیستم میزان درجه حرارت و سیگنال ها را برای ماژول در پورت های مشخص نمایش می دهد.

پیام های کنسول و پیام های Syslog زمانی ارسال می شوند که شرایط عملیاتی پایین یا بالاتر از آستانه توصیه شده سازنده SFP قرار بگیرند.

 

راهنمای انتخاب ماژول فیبر نوری

برای انتخاب نوع ماژول SFP در تجهیزات باید به موارد زیر توجه کنیم:

  1. نوع ارتباط فیبر نوری
  2. پهنای باند مورد نیاز
  3. نوع اتصال فیبر نوری

راهنمای انتخاب ماژول فیبر نوری - مشهدلن

 

نوع ارتباط فیبر نوری

بصورت کلی فیبرهای نوری به دو مدل سینگل مود و مالتی مود تقسیم می شوند.

تفاوت بین فیبرهای مالتی مود و سینگل مود اندازه ظرفیت و هسته مورد استفاده در آنها است.

اندازه کور فیبر نوری در فیبرهای Single Mode برابر ۵ میکرومتر است در حالی که کور مورد استفاده در فیبرهای نوری مالتی مود اندازه ای برابر ۵۰ میکرومتر یا حتی بیشتر دارد.

برای سرعت بیشتر در شبکه، بهتر است از فیبرهای نوری Multi Mode به جای Single Mode استفاده گردد زیرا فیبرهای نوری مالتی مود از قطر بیشتری برخوردار هستند و می توانند پالس ها یا سیگنال های بیشتری را با پهنای باند بیشتر منتقل کنند.

به طور کلی هنگامی که قصد ارسال اطلاعات در فاصله کمتر از ۲ کیلومتر باشد، فیبر Multi Mode مورد استفاده قرار می گیرد.

فیبرنوری سینگل دارای قابلیت انتقال داده ها تا ۱۰۰ کیلومتر است به همین دلیل از فیبرهای سینگل مود بیشتر در تجهیزات زیرساخت مخابراتی استفاده می‌شود و از فیبرهای مالتی مود بیشتر در شبکه های داخلی استفاده می شود.

هر دو طرف یک اتصال فیبر نوری، باید با همان نوع فیبر در ارتباط باشد، یعنی اگر در یک طرف ارتباط، ماژول Single Mode مورد استفاده قرار گرفته باشد،  طرف دیگر نیز باید از همان نوع ماژول یعنی Single Mode مورد استفاده قرار گیرد.

 

 

پهنای باند 

در ارتباطات کابل مسی، کامپیوتر‌ها قبل از ارسال اطلاعات ابتدا از لحاظ سرعت ارتباطات با یکدیگر بررسی می شوند، سپس شروع به ارسال اطلاعات در شبکه را انجام می دهند.

به عنوان مثال یک ارتباط ۱۰/۱۰۰/۱۰۰۰ به این معنی است که هر ارتباطی از این بازه را می تواند پشتیبانی کند. یعنی اگر در یک ارتباط ۱۰۰۰Mbit/s باشد و طرف ارتباط دیگر ۱۰۰Mbit/s باشد، این ارتباط به صورت خودکار به ۱۰۰Mbit/s تنظیم می‌گردد.

در ارتباطات فیبر نوری باید هر دو سمت یک سرعت ارتباطی را پشتیبانی کنند.

در حال حاضر ماژولهای ۱٫۲۵G و ۱۰G بیشترین استفاده را در ارتباطات فیبر نوری را دارد .

 

نوع اتصال فیبر نوری

در اتصالات مسی، کابل ها با استفاده از کانکتور RJ45 متصل می شود ولی در اتصالات فیبر نوری از نوع SC، ST و LC و… می باشند.

مدل LC و SC بیشترین کاربرد را دارند.

 

در صورت نیاز به مشاوره در خصوص خرید ماژول SFP فیبرنوری سیسکو مدل GLC-LH-SM و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این محصول می توانید با کارشناسان بخش فروش تماس بگیرید.

 

 

اطلاعات بیشتر

عنوان کالا

ماژول فیبر نوری
ماژول SFP
Mini-GBIC

برند

Cisco – سیسکو

نوع کانکتور

LC

حداکثر فاصله مورد پشتیبانی

9.97 کیلومتر (اصطلاحا 10 کیلومتر)

طول موج

۱۳۱۰nm

دمای کاری

0 تا 75 درجه سلسیوس

وزن

200 گرم

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ماژول SFP فیبرنوری سیسکو مدل GLC-LH-SM”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر محصولات فروشنده